pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

10 dni

Dziewicze plaże ekologicznego raju

Wyspa św. Tomasza i Książęca
go!
Od 5900 zł

Ekologiczny raj w Zatoce Gwinejskiej do Waszej dyspozycji! Woda w kolorze przejrzystych błękitów, biały piasek, wielkie wulkany i najwyśmienitsza kawa na świecie prosto z plantacji. Warto dodać, że prawdopodobnie będziecie podczas wakacji jedynymi Polakami w tym miejscu. Rajska ucieczka poza Europę? Do dzieła!

Sao Tome. Kraj, o którym nikt nie słyszał. Dziewicze plaże tylko dla Was. Jedno z ostatnich równikowych sanktuariów ekologicznych i jedno z trzech - obok Tuvalu i Kiribati - najrzadziej odwiedzanych państw świata. Rocznie przyjeżdża w to miejsce jedynie kilka tysięcy turystów.

Gdy znudzi się Wam zabawa w Robinsona Crusoe, pamiętajcie, że dziewicze dżungle wnętrza wyspy czekają aż je odkryjecie! Skarby dzikiej przyrody podziwiać będziecie tu na każdym kroku, nie mogąc oderwać wzroku od błękitu nieba, soczyście zielonej roślinności i rozmaitych odcieni turkusu wód. To nie koniec atrakcji, ponieważ - poza wylegiwaniem się na miękkim piasku, pływaniem czy odkrywaniem zakątków wyspy pieszo - możecie wybrać się również na plantacje kawy i kakao, zwiedzić tereny zabudowane wypełnione portugalską architekturą kolonialną i poznać lepiej kulturę kreolską. Nuda nie będzie Wam doskwierać, to pewne! 

Kiedy jechać?

          słońce słońce słońce słońce słońce    
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
10 dni

Plan podróży

1-2

Wylot do Lizbony i zwiedzanie miasta

Impreza Zabytki

Wylot do Lizbony, stolicy dawnej kolonialnej metropolii Sao Tome. W magicznym mieście przenocujecie w stylowym, urokliwym hoteliku niedaleko lotniska, ale i centrum czy stacji metra. Wieczorem możecie spacerować nabrzeżem, skąd przed trzystu laty Portugalczycy wyruszali na podbój Sao Tome. Wyśmienita kolacja w jednej z knajpek spożywana przy akompaniamencie melancholijnej muzyki fado na długo zapadnie Wam w pamięć. Przygotujcie się na wakacje w raju, korzystając jeszcze dzisiaj z atrakcji Europy. 

2-3

Wylot na Sao Tome

 

Dzisiaj zostawicie za sobą magiczną Lizbonę i udacie się na Wyspę Św. Tomasza. Lot będzie trwał jedyne sześć godzin, ale po przybyciu na miejsce wydawać się będzie jakby minęło w tym czasie jakieś... sześć tysięcy lat! Ten jeden w tygodniu lot to okno na świat dla Sao Tome. Życzcie boa viajem saotamańskim ministrom, którzy prawdopodobnie okażą się Waszymi współpasażerami. 

Po lądowaniu zabierzemy Was do raju, na maleńką wysepkę Ilheu das Rolas, znajdującą się 60 km od lotniska. Na wyspie nie uświadczycie ani skrawka drogi, ani kawalątka samochodu. Zamiast klaksonów usłyszycie jedynie śpiew egzotycznych ptaków i cichutkie bzyczenie pracowitych pszczół. 

Teraz najlepsza część urlopu jak ze snu! Zastanawiacie się pewnie, gdzie spędzicie następne dni. Nie będziemy dłużej trzymać Was w niepewności. Wasze zakwaterowanie to luksusowy bungalow z jacuzzi, otoczony bezludnymi, rozległymi plażami do Waszej dyspozycji. Nic tylko wyłączyć telefon, laptopy i tablety wrzucić na dno walizki, za to wyjąć z torby dobrą książkę, chwycić w dłoń lodowatego drinka i zapomnieć o świecie, który został daleko za Wami! 

3-8

Ekologiczny raj - wysepka Ilheu de las Rolas

Leżak Snorkeling

Czas na zabawę w Robinsona Crusoe, z tą różnicą, że z o wiele większą dawką luksusu. Pływajcie bądź nurkujcie w krystalicznie czystych wodach, róbcie wyprawy na łowienie tropikalnych ryb, oglądanie gigantycznych wielorybów... Uczcie się od miejscowych małp zrywania kokosów i podziwiajcie zachody słońca nad Zatoką Gwinejską. Wysepka znajduje się na samym równiku, a więc możecie stanąć jedną stopą na półkuli północnej, zaś drugą na południowej. Ta moc wrażeń sprawi, że Wasza podróż okaże się niezapomnianą przygodą. 

8-9

Sao Tome

Leżak Mapa Impreza Zabytki Snorkeling

Dzisiaj wyruszacie do stolicy! Noc spędzicie w historycznym hotelu zatopionym w pachnących ogrodach tropikalnych, a za dnia poznacie współczesne Sao Tome. Nawet w tym miejscu, w stolicy przecież, życie toczy się swym własnym, osobliwym rytmem - na zwolnionych obrotach. Dołączcie do Saotomańczyków, skosztujcie lokalnego piwa i rozsmakujcie się w świeżo złowionych krewetkach. Zasiądźcie przy stoliku w urokliwym porcie i podziwiajcie kruszejące rezydencje dawnych portugalskich plantatorów kawy. 

Jeśli jeszcze jakimś cudem Wam tego nie powiedziano: leve leve, a więc take it easy! :) 

Żądnym przygód i wrażeń polecamy jednodniową wycieczkę na plantację kawy i kakao. W trakcie takiej wyprawy będziecie mieć okazję zobaczyć skwierczące wulkany, ale też rzecz jasna skosztować świeżo prażonej, saotomańskiej kawy. Zwolennikom totalnej beztroski i lenistwa polecamy zaś pracę nad opalenizną przy hotelowym basenie oraz degustację owoców morza prosto ze stołecznego rynku. 

9

Wylot do Europy

 

Czy na pewno nie zrywaliście jakiś zakazanych owoców w Sao Tome? Chyba jednak macie coś na sumieniu, ponieważ... dziś wygnanie z raju! :)

Wieczorem odlecicie do Lizbony...

10

Wylot do Polski

 

Na lotnisku zjedzcie portugalskie śniadanie. Posileni wyruszycie do Warszawy. 

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu. Proszę wziąć pod uwagę, że loty na Sao Tome są tylko raz w tygodniu, w czwartki.

Hotele

Wysepka Ilheu de las Rolas

Czterogwiazdkowy kompleks bungalowów to jedyna możliwość zakwaterowania na tej odludnej wyspie. Wielu uważa, że to najlepszy hotel w całej Republice Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Do dyspozycji gości pozostawiono w idealnym, wciąż kontrolowanym stanie przestronne domki, które leżą w przepięknym gaju palmowym. Oczywiście, gdy zapragniecie popływać, czeka na Was basen, a jeśli zgłodniejecie, również restauracja i bar na wieczornego drinka. Największa zaleta to oczywiście położenie hotelu: w samym centrum jednego z ostatnich na świecie ekologicznych sanktuariów w towarzystwie kilometrów dzikich plaż, które będziecie mieć tylko dla siebie! Cóż można dodać? Jest to raj dla miłośników kontaktu z przyrodą i skrawek Ziemi nieskażony jeszcze cywilizacją oraz nowoczesnością. 

 

Stolica Sao Tome

Zadbamy o Wasze maksymalne zadowolenie również w tym miejscu. Wybraliśmy na pobyt w Sao Tome najlepszy hotel w całej stolicy, w którym kolonialny czar, duży basen, tropikalne ogrody i wygodne pokoje pozwolą Wam odprężyć się w pełni po dniu pełnym zwiedzania. 

Jedzenie

Sao Tome nie jest może rajem dla amatorów wyrafinowanej kuchni i restauracji z gwiazdkami Michelina. Podstawa kulinariów to produkty lokalne - wszystko, co znaleźć można w obrębie wysp, a więc świeże owoce morza i znakomite ryby, jakich darmo szukać nad polskim morzem. Warto wspomnieć również o kassawie, z której stworzyć można całą masę niesamowitości. Poczynając od mąki do wypieku chrupiącego chleba, specjalnie wytwarzanego alkoholu, a kończąc na tapioce, która to służy do produkcji smakowitych wyrobów cukierniczych. Z nasion manioku uzyskuje się olej, sok mleczny używany jako wyjątkowa przyprawa. Roślinę można też spożywać solo, jak zwykłe warzywo. Do bogactw tych ekologicznych wysp zaliczyć wypada też owoce, soczyste i barwne. Właściwie nie jada się tutaj przetworzonej żywności z fabryk, a jedynie to, co dostępne jest o danej porze roku. Korzystajcie więc póki czas z dobrodziejstw raju zapomnianego przez cywilizację. 

Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa - Sao Tome przez Lizbonę (łącznie ze wszystkimi opłatami lotniskowymi).
 • 7 noclegów na Sao Tome i na Ilheu das Rolas w najlepszych hotelach w kraju.
 • 1 nocleg w Lizbonie - dla chętnych możliwość dłuższego pobytu w Lizbonie.
 • Śniadania.
 • Odbiór i odwiezienie z lotniska w Sao Tome.
 • Transfer pomiędzy hotelami na Sao Tome.
 • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
 • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

 • Posiłków poza śniadaniami (damy Wam dokładne instrukcje, gdzie najlepiej i najsmaczniej się stołować).
 • Dodatkowych wycieczek.
 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych.
 • Wizy do Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

 

go!