pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Peru z trekkingiem na Machu Picchu

Peru
go!
Od 10900 zł

Starożytne budowle Inków, wulkany, zapierające dech w piersiach górskie szczyty, wielobarwne stroje tubylców i miasta przesiąknięte tak rysem lokalnym, jak europejskością. 

Burzliwa historia, kontaktowe lamy na Machu Picchu oraz fascynujące rynki pełne soczystych owoców i produktów, o jakich Europejczykom się nie śniło. Zapewniamy, że to jedynie część z ogromu peruwiańskich atrakcji. Peru jest krajem zróżnicowanym i niezwykle bogatym w fantastyczne krajobrazy, nie tylko ze względu na klimat i przyrodę charakterystyczną dla danego regionu. To kulturowa mieszanka, lata panowania Hiszpanów, ale i głęboko zakorzeniona tradycja rdzennych mieszkańców uczyniły z Peru jeden z najciekawszych krajów Ameryki Łacińskiej. Moc emocjonujących wrażeń, nowych smaków i widoków, których nie da się zapomnieć – gwarantowana!

Kiedy jechać?

kropla kropla kropla   słońce słońce słońce słońce słońce słońce   kropla
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski do Limy z przesiadką w mieście europejskim. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu.

2

Lima

Mapa Zabytki

W kulturowym centrum Peru odkryjecie ślady działalności konkwistadorów, jak chociażby założyciela peruwiańskiej stolicy, Francisco Pizarro. Kolonialne, renesansowe i barokowe budowle – kościoły, pałace czy klasztory - zdobią tłoczne ulice miasta bardziej nowoczesnego, niż można by się tego spodziewać. Poczujcie klimat najstarszej części tego miejsca, gdzie szczególnie przenikają się tradycja hiszpańska i prekolumbijska. Po zwiedzeniu Miasta Królów, czeka Was wycieczka do Muzeum Złota. Kolejnego dnia wcześnie rano udacie się do miasta Arequipa.

3

Arequipa

Mapa Zabytki

Dzisiaj przyjazd do Arequipa, miasta z XVI wieku leżącego w otoczeniu gór Cordillera Volcanica. Miejsce to, wciąż przypominające czasy kolonialne, kontrastuje ze stojącymi tu od wieków wulkanami. Odkrywanie drugiego co do wielkości miasta Peru pozwala na wyciszającą obserwację przyrody tego wyjątkowego kraju. Wytwory rąk ludzkich - klasztory, budowle kolonialne oraz niepowtarzalne otoczenie natury sprawią, że zakochacie się w Arequipie od pierwszego wejrzenia. 

4-5

Kanion Colca

Mapa Zabytki Trekking

Dzisiaj zabierzemy Was do Kanionu Colca. Droga wiedzie przez Rezerwat Narodowy Salinas i Aguada Blanca, gdzie pod ochroną znajdują się wikunie, czyli przedstawiciele najszlachetniejszego z gatunków wielbłądowatych. Zobaczycie tu alpaki oraz inne wysokogórskie zwierzęta, a także pejzaże, których nie powstydziłby się niejeden malarz. Potężna Amazonka, relaksujące kąpiele w gorących źródłach i orzeźwiające, chłodne powietrze tych stron dopełniają obserwacji zachwycających wulkanów. Kolejnego dnia czeka Was wycieczka na punkt widokowy Cruz del Condor, skąd zobaczycie w całej okazałości najgłębszy kanion na świecie, a przy odrobinie szczęścia również królewskiego ptaka Andów, kondora.

6

Wyspy ludu Uros

Mapa

To jeszcze nie koniec atrakcji! Dzisiaj w planach macie zwiedzanie pływających wysp ludu Uros. Wycieczka w głąb kultury o tak odmiennych obliczach to kolejny niekonwencjonalny punkt w Waszym programie. Zbiorowość podtrzymująca tradycje dawnego zaginionego plemienia mieszka na pływających wyspach, zbudowanych z trzciny totora, zaś wokół rozciąga się jak gdyby nigdy nic zachwycający krajobraz.

7-12

Machu Picchu - trekking

Mapa Zabytki Trekking

Poczuj się jak przed wiekami podczas szeregu wypraw w okolicach Cusco, zrób sobie zdjęcie z lamą, przyjrzyj się stanowiskom archeologicznym, które założono w Świętej Dolinie Inków. Trekking wiedzie przez najciekawsze miejsca w Peru i jedne z najbardziej fascynujących w całej Ameryce Południowej. Wioski na wysokości 3.000 m, wodospady pół kilometra wyżej oraz przełęcze na 4.000 m n.p.m to tylko kolejne etapy Waszego trekkingu. Bezpośredni kontakt z naturą oraz zwiedzanie pozostałości po starożytnej cywilizacji Inków, a więc pełnych tajemnic ruin Machu Picchu to zaledwie część trekkingowych atrakcji. Ostatniego dnia o wschodzie słońca dotrzecie na miejsce. Witamy w jednym z najciekawszych na świecie dzieł ludzkości.

Ostatniego dnia przejedziecie pociągiem do Cusco, gdzie czekają Was kolejne wrażenia i chwile spędzone w cudownym otoczeniu.

13-14

Cusco

Mapa Zabytki

Witamy w Cusco! Historyczna stolica Państwa Inków zachwyca śladami burzliwej historii, dziełami architektury i kulturową mieszanką. Jak każde miasto Peru znajduje się w spektakularnym otoczeniu przyrody, a na dodatek jak nigdzie indziej przenika się tutaj kultura hiszpańska i prekolumbijska. Budowle kolonialne znajdują się w pobliżu inkaskich świątyń kultu czy tradycyjnych domów. Ostatniego dnia przelot do Limy.

14-15

Lima i powrót

 

Pożegnanie z Peru i wylot do Polski.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Lima

Hotel łączy w sobie nowoczesne usługi i udogodnienia na wysokim poziomie. Jego ogromną zaletą jest lokalizacja. Znajduje się on niedaleko Miraflores, a więc jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Limy, która słynie z licznych sklepów, ogrodów i parków pełnych kwiatów oraz urokliwych plaż.

Arequipa

W tym niewielkim hoteliku, w którym znajduje się mniej niż dwadzieścia pokoi, panuje prawdziwie domowa atmosfera. Widok rozciągający się z okien budynku pozwala podziwiać część miasta. Hotel jest wygodny i zlokalizowany w samym centrum Arequipy. 

Colca

To miejsce może zagwarantować prawdziwy kontakt z naturą, co jest zresztą hasłem przewodnim hotelu. Do największych plusów El Refugio należą: przestronne, ciche pokoje, piękne krajobrazy i możliwość skorzystania ze zbawiennej dla ciała i duszy kąpieli w gorących źródłach. 

Cusco

Hotel w Cusco urządzono w autentycznym peruwiańskim klimacie. W niewielu innych miejscach atmosfera tego kraju będzie tak odczuwalna jak tutaj. Ciepłe kolory, wygodne pokoje i piękne widoki za oknem skutecznie umilają każdy pobyt. 

Puno

Hotel ten cechuje peruwiańska nowoczesność w dobrym stylu, a do jego licznych zalet zalicza się świetna lokalizacja, dosłownie w samym centrum. 

Jedzenie

Owoce morze, trzysta odmian chili, produkty na bazie kukurydzy i cała masa rozmaitych warzyw! Jak wszystko w Peru kulinaria są ekstremalną mieszanką wpływów europejskich oraz indiańskich, dzięki czemu wyjątkowe smaki dopieszczą niejedno podniebienie. Rodzaj sałatki ze świeżych owoców morza z dodatkiem limonki – ceviche – to jeden z tutejszych przysmaków. Ze słodkości nie sposób nie spróbować pączków w miodzie czy popularnych kulek tapioki obtoczonych w cukrze. Peruwiańskie dania są zazwyczaj pikantne. Nawet wódkę spożywa się tutaj z chili, w postaci popularnego drinka z dodatkiem owocu passiflory, cukru i kolendry. Rozsmakowanie się w kuchni tego kraju bez wątpienia będzie prawdziwą przygodą.

Cena zawiera:

 • Przelot Polska – Peru – Polska.
 • Przelot Lima – Arequipa.
 • Przelot Cusco – Lima.
 • Noclegi: 2 w Limie, 1 w Arequipie, 1 w Colca, 1 w Puno, 3 w Cusco, 4 noclegi na trekkingu na Machu Pichu.
 • Trekking na Machu Pichu z tragarzami, przewodnikiem i pełnym wyżywieniem.
 • Śniadania i obiady dnia 6 i 7.
 • Przejazdy autobusami turystycznymi Colca – Puno – Cusco.
 • Wszystkie transfery wewnętrzne: transporty do hoteli i na lotnisko.
 • Pociąg typu Expedition Poroy/Aguas Calientes/Poroy.
 • Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów (zgodnie z programem).
 • Lokalny, anglojęzyczny przewodnik przy zwiedzaniu obiektów. W każdym mieście inny przewodnik.
 • Wycieczki grupowe podczas całej podróży (przewodnik anglojęzyczny).
 • Wycieczki z prywatnym przewodnikiem w Limie i Arequipie.
 • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
 • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia poza dniami: 6,7, 9, 10 i 11.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!