pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

20 dni

Tropem Drużyny Pierścienia

Nowa Zelandia
go!
Od 10900 zł

Lodowce i gejzery, góry i niziny, fiordy i piaszczyste plaże. Innymi słowy niesamowite skrajności w jednym wyspiarskim państwie o nazwie Nowa Zelandia. 

Po przeciwnej stronie globu znajdują się dwie wyspy, których naturalne piękno nie ma sobie równych na całym świecie. Nowa Zelandia ocalona od masowej turystyki zachwyca niekończącymi się plażami, fiordami pełnymi delfinów i fok, gejzerami tryskającymi turkusową wodą. Połacie zielonych łąk, lodowce i góry, przy których Alpy wyglądają jak Babia Góra czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Zapraszamy do Nowej Zelandii, gdzie liczba owiec wciąż czterokrotnie przekracza liczbę ludności! 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce kropla kropla kropla słońce słońce słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
20 dni

Plan podróży

1-3

Wylot

 

Wylot z Polski z przesiadką na jednym z azjatyckich lotnisk. Lecicie na wschód do miejsca najbardziej odległego od Polski, przestawcie więc zegarki o 12 godzin do przodu.

3

Witamy w Nowej Zelandii

 

Witamy w Nowej Zelandii, a dokładnie w Christchurch, który niektórym może mylić się z Zurichem. W tym miejscu będzie czekał na Was prywatny samochód, którym zwiedzicie tą nieprawdopodobnie piękną krainę.

4-7

Odkrywanie piękna południowej wyspy

Mapa Zabytki Statek Trekking

Po śniadaniu rozpoczynacie podróż, podczas której odwiedzicie ukryte jeziora, rzeki o krystalicznie czystej wodzie i dziewicze lasy deszczowe. Pierwsze dni to przejazd przez niziny Cantbury, oglądanie polodowcowego jeziora Tekapo, ośnieżonych szczytów gór i fiordów Morza Tasmańskiego. Podczas kilkugodzinnego pływania po Milford Sound zobaczycie nie tylko wodospady ukryte w lasach pomiędzy fiordami, ale także wylegujące się na słońcu foki i przyjazne delfiny. Wieczorem ostatniego dnia dotrzecie do Queenstown.

8

Chillout i sporty wodne w Queenstown

Leżak Mapa Impreza Statek

Odpoczynek w Queenstown. Zapraszamy również na imprezę typu apre ski po całodziennym raftingu i skokach na bungee. Bawcie się dobrze! 

9-13

Kolejne cuda natury wyspy południowej

Mapa Zabytki

Kolejne dni to przejazd najwspanialszymi trasami na świecie. Będziecie mieli przyjemność zobaczyć lodowiec Fox, do którego dotrzecie drogą pełną zachwycających krajobrazów, od zielonych gór po surrealistyczne formacje wybrzeżne. Dodajcie do tego wapienne jaskinie w Parku Narodowym Paparoa, pływanie kajakiem po turkusowej wodzie w Abel Tasman z późniejszym odpoczynkiem na złotych plażach. Nie mamy wątpliwości, że zakochacie się w Nowej Zelandii! 

13

Statek z południa na północ

Leżak Impreza

Dzisiaj czeka Was przejażdżka promem na Wyspę Północną. Wyłóżcie się na górnym pokładzie, zamówcie virgin mojito i napawajcie się widokami! 

14-18

Nieprawdopodobna północ

Mapa Zabytki Trekking

W kolejnych dniach odwiedzicie winnice w Hawke’s Bay, perłę w koronie, czyli jezioro Taupo położone w największych sosnowych lasach południowej półkuli. Do tego dymiące gejzery w Rotorua, a na deser tradycyjny taniec Maorysów. Po kilku dniach intensywnego zwiedzania proponujemy odpoczynek i relaks w gorących źródłach termalnych, gdzie na ochłodę doświadczycie dopływu zimnej wody morskiej. Po południu dotrzecie do stolicy. 

19

Pożegnanie z Nową Zelandią

Mapa Impreza Zabytki Statek

Witamy w Auckaland. Aktywnym proponujemy wspiąć się na jeden z sześćdziesięciu śpiących wulkanów i zobaczyć panoramę miasta. Jeśli macie ochotę raczej na leniuchowanie, możecie odpocząć i zjeść tradycyjnego steka z najlepszej nowozelandzkiej wołowiny.

19-20

Powrót

 

Wylot do Polski z przesiadką na jednym z międzynarodowych hubów.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Hoteliki w czasie objazdu

Wszystkie miejsca są sprawdzone, czyste, a przede wszystkim położone w nieprawdopodobnie pięknych miejscach. Nie określimy ich mianem dużych, bezpłciowych hoteli, ponieważ w tych klimatycznych, małych hotelikach niemal czuć ciepło domowego ogniska. Jeżeli chcecie wstawać budzeni śpiewem ptaków, otworzyć okno i ujrzeć zapierający dech w piersiach widok, bez wątpienia miejsce to okaże się dla Was idealne. 

Jedzenie

Kuchnia Nowej Zelandii opiera się głównie na tradycjach brytyjskich i amerykańskich. Praktycznie wszędzie kupicie popularne dania, jak chociażby: rybę podawaną z frytkami, grillowane steki oraz hamburgery. Popularnym daniem o rodzimych tradycjach jest paje, rodzaj pierogów nadziewanych mięsem. Najbardziej jednak znane danie to kai, czyli mix różnych rodzajów mięsa upieczonych w przysypanych ziemią kopczykach, podawane w koszykach z trawy i liści. Nie zapominajmy o winach, które rozsławiono na całym świecie. Subtelny smak Merlota czy Rieslinga zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. 

Cena zawiera:

  • Przelot Polska - Nowa Zelandia - Polska.
  • Zakwaterowanie (17 noclegów w hotelach ze śniadaniami).
  • Samochód 4*4 (auto z ubezpieczeniem na 18 dni).
  • Prom z Wyspy Południowej na Północną.
  • Śniadania.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia (oprócz śniadań).
  • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!