pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

16 dni

Plaże Pacyfiku i kultura Meksyku

Meksyk
go!
Od 7100 zł

Wyrazisty smak salsy, papryczki jalapeños, kolorowe indiańskie rynki, meksykański temperament i tropikalna idylla wybrzeża Pacyfiku.

Meksyk w idealny sposób łączy w sobie to, co najlepsze w naturze, miejscach o znaczeniu historycznym i kulturze. Na  Wybrzeżu Pacyfiku odnajdziecie idylliczne krajobrazy, porośnięte palmami kokosowymi plaże uwielbiane przez zwolenników New Age, miasteczka z niesamowitą kolonialną atmosferą i wioski indiańskie zagubione w mistycznych górach.

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce słońce     kropla   słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
16 dni

Plan podróży

1

Wylot z Polski

 

Wylot z Polski do Mexico City z przesiadką w Europie.

2-4

Mexico City

Mapa Impreza Zabytki

Ogromne Mexico City przeżywa obecnie renesans kulturowy, kulinarny i architektoniczny. Centrum to fascynująca mieszkanka budynków z czasów przedkolumbijskich, kolonialnych i postkolonialnych. Cały ten miks dostępny jest w otoczce wibrującej kultury meksykańskiej, która w Mexico City występuje w swym najlepszym wydaniu.  

4-7

Miasto Oaxaca

Mapa Impreza Zabytki Trekking

Przejazd do miasta Oaxaca. Jest to idealne miejsce na poznanie prawdziwie meksykańskiego kolorytu. Architektura kolonialna jak z planu filmowego, położenie w górskiej dolinie i rozwinięta scena artystyczna i kulinarna dodają miastu niepowtarzalnego uroku i klimatu. Znajdziecie tu czarujące meksykańskie tawerny, egzotyczne rynki oraz majestatyczne kościoły. Prawie co noc centrum Oaxaca zamienia się w plac kolorowych ulicznych fiest. Bardzo polecamy wycieczki do okolicznych ruin indiańskich, pobliskich tradycyjnych wiosek oraz piesze, rowerowe i konne wypady w góry.

5

Wycieczka do indiańskich wiosek

Mapa Zabytki

Drugiego dnia pobytu w klimatycznej Oaxace zapraszamy Was w niesamowitą podróż do indiańskich wiosek, przepełnionych perłami architektury kolonialnej. Zobaczycie najszersze drzewo świata, dowiecie się, jak produkuje się Mezcal z późniejszą degustacją, nauczycie się wyrobu tradycyjnych dywanów i ich farbowania naturalnymi składnikami. 

Miasto Mitla - najciekawszą atrakcją tego miasta są pozostałości po sztuce Mezoamerykańskiej – ruiny zapoteckiego pałacu, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na szczęście dla zwiedzających w tych magicznych ruinach zachowały się liczne fragmenty rozmaitych zdobień.

Miasto Tula - znajduje się tu park archeologiczny związany ze sztuką Tolteków, dlatego z pewnością sporo się o nich dowiecie. 

Hierve el Agua - wodne kaskady i otaczające je krajobrazy przyprawią Was o dreszcze!

7-11

Plaża Puerto Escondido

Leżak Nurkowanie Impreza Snorkeling Statek Surfing Windsurfing

Puerto Escondido, co oznacza Ukryty Port jest chyba najprzyjemniejszym meksykańskim miasteczkiem na wybrzeżu Pacyfiku. Piękna plaża, ekscytująca atmosfera fiesty i szeroki wybór restauracyjek czy barów sprawia, że to idealne miejsce na kilka hedonistycznych dni w wydaniu meksykańskim. Za dnia najpopularniejszą rozrywką są tu sporty wodne: surfing, snorkeling, nurkowanie oraz fotograficzne safari łodzią z żółwiami, delfinami, a nawet wielorybami. Wieczorem ludzie przenoszą się do czarujących plażowych kafejek i restauracyjek, gdzie przy żywiołowej muzyce toczy się bezpretensjonalne życie nocne.

11-15

Plaża Zipolite

Leżak Impreza Snorkeling Surfing

Zipolite to ta część Meksyku, którą śmiało można określić rajem. Dwa kilometry perfekcyjnej plaży, łagodny szum fal Pacyfiku, meksykańskie słońce i uginające się nad plażą palmy kokosowe, nadają Zipolite niepowtarzalnego czaru. Magia tego miejsca i bliskość natury, którą oferuje, od lat przyciągają tutaj miłośników jogi i osoby ceniące życie w zgodzie z naturą.

15-16

Przelot do Mexico City

Mapa Zabytki

Przelot z Puerto Escondido do Mexico City. Czas na pożegnanie z Meksykiem, wizytę w knajpce i ostatnie zakupy.

16

Przelot do Polski

 

Wylot z Mexico City do Polski z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Mexico City

Nasz hotel jest połączeniem wszystkich nowoczesnych udogodnień na światowym poziomie (należy do grupy Holiday Inn!) i rewelacyjnej lokalizacji w historycznym centrum Mexico City. Dosłownie dwa kroki dzielą to miejsce od głównego placu miasta, jak i niezliczonych barów czy restauracji.

Miasto Oaxaca

Ten kameralny pensjonat jest jednym z najlepszych w południowym Meksyku. Oaza spokoju z klimatycznym dziedzińcem, umeblowana z wielkim, iście artystycznym smakiem, znajduje się tylko kilka minut spacerem od samego centrum Oaxaca. Dwudaniowe śniadania są tu wręcz przepyszne! Goście mają również do dyspozycji taras na dachu, skąd podziwiać można słońce zachodzące nad Oaxacą. 

Plaża Puerto Escondido

Nasz klimatyczny hotelik w Puerto Escondido już kilka lat z rzędu uznawany jest przez Tripadvisor.com za najlepszy w mieście. Nam najbardziej zaimponowały: nieskazitelna czystość pokoi, śniadania przygotowane z sercem, kameralny basen, położenie przy samej plaży oraz niezwykle przyjazna obsługa. 

Plaża Zipolite

Kompleks szesnastu bungalowów stanowi według nas zdecydowanie najlepszą opcję na nocleg w Zipolite. Jest to miejsce po prostu magiczne, ponieważ bungalowy znajdują się przy cichym końcu plaży i urządzone są z wielkim smakiem i pomyślunkiem. Dzień możecie zacząć sesją jogi organizowaną na miejscu. Po niesamowitym śniadaniu do Waszej dyspozycji będzie basen, hamaki, leżaki i świetna restauracja na plaży. 

Jedzenie

Kuchnia meksykańska powstała z przeniknięcia się indiańskich tradycji i wpływów hiszpańskich kolonizatorów. Ulubioną przekąską Meksykanów są kukurydziane placki z grillowanym mięsem i warzywami. Wariacji na ten temat są dziesiątki: tortille, enczilady, czilakes, tamales, gordity, flauty. Soczyste tropikalne owoce dostaniecie na rogu każdej z ulic. Pacyfik i Morze Karaibskie dostarczają zaś krewetek wielkości dłoni i najlepszych pod słońcem ryb.

Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa - Mexico City - Warszawa łącznie z podatkami.
 • Noclegi ze śniadaniami: 3 noce w Mexico City, 3 w Oaxaca City, 4 na plaży w Puerto Escondido i 4 na plaży Zipolite.
 • Odbiór z lotniska w Mexico City po przylocie z Polski i transfer do hotelu.
 • Transfer na dworzec w Mexico City i rejsowy autokar do Oaxaca City.
 • Rejsowy autokar z Oaxaca City do Puerto Escondido.
 • Przelot z Puerto Escondido z powrotem do Mexico City.
 • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
 • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

 • Jedzenia (oprócz śniadań).
 • Przejazdu z Puerto Escondido na Plażę Zipolite (taksówka z hotelu kosztuje $40) i z powrotem.
 • Przejazdu z hotelu w Mexcio City na lotnisko (metro $1).
 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!