pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Plaże Karaibów

Meksyk
go!
Od 7200 zł

Wyrazisty smak salsy, papryczki jalapeños, kolorowe indiańskie rynki, meksykański temperament i tropikalna idylla wybrzeża Pacyfiku.

Meksyk w idealny sposób łączy w sobie to, co najlepsze w naturze, miejscach o znaczeniu historycznym i kulturze. Na wybrzeżu Karaibów znajdziecie plaże o białym piasku obmywane turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. W cieniu mistycznych piramid Majów, w atmosferze karaibskiej fiesty będziecie mogli bawić się aż do świtu! 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce         kropla słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot z Polski

 

Wylot z Polski do Cancun. Karaiby czekają!

2-8

Wyspa Isla de Mujeres

Leżak Nurkowanie Snorkeling Statek

Na karaibskiej wyspie Isla de Mujeres nie ma za wiele do roboty... i o to chodzi! Zamiast szału zwiedzania będziecie mogli poświęcić się pracy nad Waszą opalenizną, pływaniu w lazurowych wodach laguny wokół wyspy i podziwianiu majestatycznych karaibskich zachodów słońca. Lubiącym aktywny wypoczynek nie zabraknie okazji do gry w plażową siatkówkę, snorkelingu czy nurkowania. Najnowsza moda to nurkowanie z rekinami, co polecamy tylko najodważniejszym. 

8-14

Plaża w Tulum

Leżak Nurkowanie Impreza Zabytki Snorkeling Surfing

Wybrzeże w okolicach Tulum jest spektakularne. Piasek biały niczym mąka, turkusowa woda, delikatne podmuchy wiatru i słońce, którego ciepły blask nie ustaje choćby na chwilę sprawiają, że jest to bez wątpienia jedna z najlepszych plaż w Meksyku. Jakby tego było mało w żadnym innym miejscu nie znajdziecie tak imponujących starożytnych ruin, jak w Tulum. Co ciekawe, te zabytki znajdują się tutaj na samej plaży. Wypływając z Morza Karaibskiego prosto na ruiny Majów zatopione w gaju palm kokosowych możecie wyobrazić sobie, że przenieśliście się w czasie.

Poza niesamowicie romantycznymi widokami, Tulum oferuje wszystko to, co każde szanujące się karaibskie miasteczko: atmosferę fiesty, szeroki wybór restauracji i barów oraz możliwość nurkowania czy snorkelingu. Nic tylko żyć nie umierać! 

14-15

Powrót

 

Wylot z Cancun do Polski.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Wyspa Isla de Mujeres

Butikowy hotel na Isla de Mujeres jest kwintesencją raju. Położony jest w tropikalnym ogrodzie zaraz przy najlepszej plaży. Nas oczarowała panująca tu niepretensjonalna atmosfera - urządzenie pokojów w minimalistyczny sposób. W hotelowym ogrodzie można spędzać całe dnie w hamaku, a plaża znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Plaża Tulum

Bungalowy, z którymi współpracujemy w Tulum są chyba naszymi ulubionymi w Meksyku. Nie tylko położone są one w idealnym miejscu przy przepięknej plaży nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego, ale zostały zaprojektowane w ciekawym, ekologiczno-współczesno-karaibskim stylu. Wykończone są dodatkowo w bardzo dobrym standardzie.

Jedzenie

Kuchnia meksykańska powstawała z przenikania się indiańskich tradycji i wpływów hiszpańskich kolonizatorów. Ulubioną przekąską Meksykanów są kukurydziane placki z grillowanym mięsem i warzywami. Wariacji na ten temat są dziesiątki: tortille, enczilady, czilakes, tamales, gordity, flauty. Soczyste tropikalne owoce dostaniecie na rogu każdej z ulic. Pacyfik i Morze Karaibskie dostarczają zaś krewetek wielkości dłoni i najlepszych pod słońcem ryb. 

Cena zawiera:

  • Przelot Warszawa - Cancun - Warszawa, łącznie z podatkami.
  • Transfer z lotniska do Puerto Juarez.
  • 12 noclegów: 6 na Wyspie Isla de Mujeres i 6 w na plaży w Tulum.
  • Śniadania.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia (oprócz śniadań).
  • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!