pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

12 dni

Hawana i Varadero

Kuba
go!
Od 6100 zł

Gorące rytmy salsy i rumby, rozkoszne karaibskie plaże, romantyzm i dekadencja Hawany, energetyczna muzyka oraz niezwykle sprzyjająca pogoda. Ostatni bastion komunizmu w wydaniu tropikalnym zaprasza w swe upalne progi: najpierw masa kultury, później relaksujące all inclusive!

Masz ochotę na podróż do kraju, który żyje muzyką, a na jego ulicach od wieczora aż po świt rozbrzmiewają dźwięki salsy i rumby? Do krainy, której mieszkańcy, mimo trudów codziennego życia, pałają energią wręcz zaraźliwą i wiecznym entuzjazmem, gdzie można spędzać ranki na rajskich karaibskich plażach, a wieczorami popijać rum z colą w cieniu zapierających dech piersiach kolonialnych budynków? Marzysz o sentymentalnej podróży do państwa schyłkowego komunizmu? Teraz masz szansę poznać i pokochać Kubę taką, jaką jest w rzeczywistości.

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce słońce   kropla kropla kropla słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
12 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski do Hawany.

1-4

Dekadencka Hawana

Leżak Impreza Zabytki

Transfer do hotelu.

W tym fascynującym mieście, które nie ma swojego odpowiednika na świecie spędzicie cztery dni, które wypełni Wam zwiedzanie zakątków Hawany, smakowanie tutejszej kuchni, popijanie sławetnego rumu oraz wczuwanie się w klimat wszechobecnego upału i rozbrzmiewającej na ulicach energetycznej muzyki.

Hawana to miasto paradoksów: komunistyczna ikonografia, kruszejące kolonialne kamienice, plaże i karaibskie słońce, pochody pierwszomajowe i autentyczne knajpki, w których aż po świt tańczy się przy rytmach salsy, reggaetonu i rumby. Największą atrakcję stanowi tu jednak życie ulicy, jest ono jak najlepszy teatr: amerykańskie chevrolety z lat 50., sklepy rodem z Polski czasów komunizmu, palące cygara staruszki. Wszystko to przy akompaniamencie wszechobecnej muzyki.

Jednego dnia mamy dla Was wycieczkę po starej Hawanie z przewodnikiem - zobaczycie wtedy miejsca, o jakich Wam się nie śniło. Bawcie się dobrze! 

4-11

Białe piaski Varadero

Leżak Nurkowanie Snorkeling

Transfer z hotelu w Hawanie do hotelu w Varadero.

Varadero jest, nie bez przyczyny zresztą, najsłynniejszym kubańskim kurortem. Pierwsze, co rzuci się Wam w oczy w tym rajskim miejscu, to turkusowe wody Morza Karaibskiego leniwie obmywające plażę, której delikatny piasek w dotyku przypomina białą mąkę. Ten skrawek raju oferuje przybyszom z Europy pogodę, o jakiej w Polsce możemy tylko pomarzyć, a przy tym atrakcje, np. sporty wodne, które nie pozwolą się Wam nudzić i urozmaicą wylegiwanie się pod palemką. W raju możecie mieszkać tylko w cudownym hotelu z all-inclusive, który sprawi, że zapomnicie o świecie i spędzicie Wasze wakacje całkowicie bezstresowo.

11-12

Wylot

 

Transfer z Varadero na lotnisko w Hawanie i powrót do kraju.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Hawana

W Hawanie oferujemy noclegi w hotelach 4-5*, w których nie zabraknie Wam niczego, co niezbędne jest do pełnego relaksu. Hotele ulokowano zaraz przy plaży, zostawiając do dyspozycji gości  baseny, wygodne leżaczki, pokoje czyściutkie i urządzone ze smakiem. Na pochwałę zasługuje również lokalizacja hoteli, przy plaży i odrobinę od ścisłego centrum, a przez to z dala od zgiełku i chaosu ulic Starej Hawany.

Varadero

W Varadero oferujemy hotele 4 lub 5* w idealnej lokalizacji zaraz przy  plaży. Na terenie 4* kompleksu ze zdjęć ulokowano basen ocieniany zewsząd wielkimi palmami. W opiniach o tym miejscu królują pochwały niezwykle miłej obsługi, która udzieli Wam wszelkich wskazówek i pomoże, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Pokoje są zadbane, urządzone z pamięcią o detalach i oczywiście klimatyzowane. W cenie all-inclusive.

Jedzenie

Komunistyczna Kuba, w której żywność wciąż dostępna jest na kartki nie stanowi może raju dla amatorów haute cuisine, bowiem restauracji z gwiazdkami Michellina raczej tu nie znajdziecie. Typowy kubański posiłek to ryż z fasolą, kurczak lub wołowina, smażone zielone banany lub jamy, a do tego sałatka. W Varadero oferujemy Wam jednak hotel z posiłkami all inclusive, gdzie wszechobecnego na Kubie deficytu towarów żywnościowych nie zaznacie.

 

 

 

Cena zawiera:

  • Przelot Warszawa –Hawana –Warszawa.
  • Zakwaterowanie w hotelach 4*-3 noce w Hawanie i 7 w Varadero - liczbę nocy w każdym miejscu można dowolnie modyfikować.
  • Śniadania w Hawanie i all-inclusive w Varadero.
  • Wycieczkę z przewodnikiem po Hawanie.
  • Wszystkie transfery.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN
  • Wizę na Kubę.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Obiadów i kolacji w Hawanie.
  • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!