pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Cuba Autentica - w domach u Kubańczyków

Kuba
go!
Od 6800 zł

Gorące rytmy salsy i rumby, rozkoszne karaibskie plaże, romantyzm i dekadencja Hawany, energetyczna muzyka oraz niezwykle sprzyjająca pogoda. Ostatni bastion komunizmu w wydaniu tropikalnym zaprasza w swe upalne progi! 

 

Masz ochotę na podróż do kraju, który żyje muzyką, a na jego ulicach od wieczora aż po świt rozbrzmiewają dźwięki salsy i rumby? Do krainy, której mieszkańcy, mimo trudów codziennego życia, pałają energią wręcz zaraźliwą i wiecznym entuzjazmem, gdzie można spędzać ranki na rajskich karaibskich plażach, a wieczorami popijać rum z colą w cieniu zapierających dech w piersiach kolonialnych budynków? Marzysz o sentymentalnej podróży do państwa schyłkowego komunizmu? Teraz masz szansę poznać i pokochać Kubę taką, jaką jest w rzeczywistości. 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce       kropla kropla   słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot z Polski

 

Wylot do Hawany.

2-6

Hawana

Impreza Zabytki

Kubańską przygodę rozpoczynacie oczywiście w Hawanie! Aby najpełniej doświadczyć prawdziwego życia tutejszych mieszkańców, zamiast komunistycznych hoteli proponujemy noclegi w domach zaprzyjaźnionych z nami Kubańczyków.

Hawana to miasto paradoksów: komunistyczna ikonografia, kruszejące kolonialne kamienice, plaże i karaibskie słońce, pochody pierwszomajowe i autentyczne knajpki, w których aż po świt tańczy się przy rytmach salsy, reggaetonu i rumby. Największą atrakcję stanowi tu jednak życie ulicy, jest ono jak najlepszy teatr: amerykańskie chevrolety z lat 50., sklepy rodem z Polski czasów komunizmu, palące cygara staruszki. Wszystko to przy akompaniamencie wszechobecnej muzyki. 

6-9

Kolonialny Trinidad

Leżak Impreza Zabytki Snorkeling

Jeśli kiedyś marzyłeś żeby zobaczyć świetnie zachowane kolonialne kubańskie miasteczko, gdzie czas zatrzymał się w miejscu, Trinidad będzie dla Ciebie idealny. Czas zatrzymał się tutaj w roku 1850. Imponujące rezydencje z włoskimi freskami, hiszpańskimi meblami i francuskimi żyrandolami do dziś stanowią dowód na to, jak wielkie fortuny zbijali tu plantatorzy trzciny cukrowej. Dla chętnych także w Trinidadzie oferujemy noclegi u Kubańczyków, które z pewnością pomagają w pełnym poznaniu kolorytu lokalnego. 

Trinidad to wielka atrakcja nie tylko dla amatorów historii. Zaledwie parę kilometrów za miastem rozciągają się białe piaski jednych z najpiękniejszych kubańskich plaż.

9-14

Casa Particular w Varadero

Leżak Nurkowanie Snorkeling Statek

Varadero jest, nie bez przyczyny zresztą, najsłynniejszym kubańskim kurortem. Pierwsze, co rzuci się Wam w oczy w tym rajskim miejscu, to turkusowe wody Morza Karaibskiego leniwie obmywające plażę, której delikatny piasek w dotyku przypomina białą mąkę. Ten skrawek raju oferuje przybyszom z Europy pogodę, o jakiej w Polsce możemy tylko pomarzyć, a przy tym atrakcje, np. sporty wodne, które nie pozwolą się Wam nudzić i urozmaicą wylegiwanie się pod palemką. Nawet tego raju doświadczycie w sposób autentyczny, mieszkając w domu przemiłych Kubańczyków, którzy pokażą Wam najpiękniejsze, najmniej zatłoczone plaże całego cypelka. Będziecie mieć szansę zaznać spokoju w miejscu pełnym turystów i poznać jego mniej komercyjne oblicze, które pomogą Wam odkryć gospodarze casa particular. 

15

Wylot

 

Przejazd do Hawany i wylot do Polski.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Casas particulares - domy Kubańczyków

Dla nas samo mieszkanie w domach Kubańczyków było jedną z głównych atrakcji na Kubie. Będziecie tu mieli do dyspozycji przytulne, czyściutkie pokoiki i możliwość poznania prawdziwej Kuby od środka. Takiej Kuby nigdy nie poznają klienci resortów all-inclusive. 

Jedzenie

Komunistyczna Kuba, w której żywność wciąż dostępna jest na kartki nie stanowi może raju dla amatorów haute cuisine, bowiem restauracji z gwiazdkami Michellina raczej tu nie znajdziecie. My z całego serca polecamy Wam smaczne posiłki, w których przygotowanie nasi zaprzyjaźnieni Kubańczycy włożyli całe swe serce. Typowy kubański posiłek to ryż z fasolą, kurczak lub wołowina, smażone zielone banany lub jamy, a do tego sałatka. Proponujemy również skosztować legendarnych kubańskich lodów Coppelia. Za prawie pół-kilogramowe opakowanie zapłacicie zaledwie jednego dolara. 

Cena zawiera:

  • Przelot Warszawa - Hawana - Warszawa.
  • 4 noclegi w casas particulares (prywatnych domach) w Hawanie, 3 w Trynidadzie i 5 na Wyspie Cayo Levisa.
  • Śniadania.
  • Odbiór z lotniska w Hawanie.
  • Wszystkie transfery na Kubie.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Posiłków (oprócz śniadań).
  • Karty turystycznej na Kubę ($20).

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!