pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

12 dni

Średniowieczny Jemen i dzikie plaże Sokotry

Jemen + Sokotra
go!
Od 7100 zł

UWAGA!!! OBECNIE ODRADZAMY PODRÓŻ DO JEMENU ZE WZGLĘDU NA NIESTABILNĄ SYTUACJĘ POLITYCZNĄ, KTÓRA STWARZA REALNE ZAGROŻENIE DLA TURYSTÓW. 

Kraj zapomniany przez czas. Miasta jak z baśni Tysiąca i Jednej Nocy, dziewicze plaże oraz laguny mistycznej wyspy na Morzu Arabskim, której nie tknęła jeszcze cywilizacja i przemysł turystyczny. 

Nie lubisz turystycznego cyrku? Masz ochotę na podróż w czasie? Na relaks w otoczeniu dziewiczych plaż, gdzie nie uświadczysz ani jednego turysty? Na zagubioną w czasie i przestrzeni wyspę, na której tysiąclecia izolacji doprowadziły do wytworzenia unikalnej kultury, flory i fauny? Po wszystko to, a nawet i więcej zapraszamy do Jemenu. O tym, że żyjemy w XXI wieku przypomną Ci w tym miejscu jedynie plastikowe torby i nieliczne samochody. 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce   kropla kropla   słońce słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
12 dni

Plan podróży

1

Wylot z Polski

 

Wylot z Polski z przesiadką na Bliskim Wschodzie.

2-4

Sana

Mapa Zabytki

Nocleg w Sanie, w hotelu w tradycyjnym jemeńskim domu. Nie zapomnijcie przestawić zegarków… do czasów średniowiecza! Niewiele zmieniło się w tym mieście od zamierzchłych czasów. Zaobserwujecie tutaj średniowieczną architekturę, kobiety w czadorach, mężczyzn w tradycyjnych tunikach czy rynki, na których kupić można mirrę i amforę. Zamiast nagabywania charakterystycznego dla innych krajów arabskich, spotkacie się z nieśmiałymi spojrzeniami tubylców, co na pewno okaże się miłą odmianą. 

4-11

Mistyczna Sokotra

Leżak Mapa Safari

Przelot na Sokotrę, legendarną wyspę zagubioną na Morzu Arabskim. Przed wybudowaniem lotniska w 2002 roku oraz inauguracją jednego, poniedziałkowego lotu ze stolicy rzadko kiedy stawała tu stopa przybysza z zewnątrz. Sokotra leży tysiące kilometrów od przemysłowych centrów. Nie mając okazji do kontaktu z zewnętrznym światem wciąż oferuje naturę w wydaniu niezmienionym od tysiącleci.

Na Sokotrze praktycznie nie istnieje infrastruktura turystyczna. Nasz przewodnik odbierze Was z lotniska i będzie przez najbliższy tydzień obwoził Was jeepem po magicznych zakątkach wyspy. 

Pierwszą noc spędzicie w hoteliku w stolicy wyspy, gdzie zgłębicie jej kulturę, a pozostałe w trzech eko-kempingach położonych na szalenie pięknych i oczywiście dzikich plażach, nietkniętych ludzką ręką. Przez cały tydzień do Waszej dyspozycji będzie nasz przewodnik i jeep z kierowcą. Zabiorą Was oni na plaże z białym piachem i krystalicznie czystą wodą, ukażą również wnętrze Sokotry z unikalnymi drzewami smoczymi i przygotują smaczne posiłki. 

Każdy dzień na Sokotrze bez wątpienia obfitował będzie w nowe odkrycia i niezapomniane wrażenia. Jednego dnia zobaczycie stada flamingów i czapli na lazurowych lagunach, drugiego ponurkujecie z rurką nad najbogatszymi rafami koralowymi archipelagu, podziwiając przy tym ryby-papugi i żółwie. Kolejne dni to odkrywanie wnętrza wyspy o iście prehistorycznym wyglądzie, z zadziwiającymi drzewami krwi smoczej i wioskami, które zatrzymały się w czasie. Polecamy również popływać w słodkowodnych lagunach u stóp potężnych wydm.

Sokotra jest jednym z ostatnich miejsc na Ziemi, które umożliwiają pobyt na łonie natury nieskażonej jeszcze cywilizacją. Jeśli doceniasz dziewicze plaże i laguny, do których dojazd wiedzie przez 50-kilometrową piaszczystą drogę - gwarantujemy, że pokochasz Sokotrę. Gdy Twój ideał wakacji stanowi sączenie rozcieńczonych drinków nad hotelowym basenem w Egipcie, Sokotry zdecydowanie nie polecamy. Bez wątpienia warto spędzić w tym miejscu bajeczny urlop, jednak decyzja o przeżyciu tego, czego standardy typowych kurortów nie obejmują, należy wyłącznie do Ciebie.

12

Sana

 

Powrót do Sany i wylot do ojczyzny. 

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Hotel w Sanie

Nasz ulubiony hotel w Sanie znajduje się w urokliwym jemeńskim domu w samym sercu starego miasta Sany. Jest to kameralny obiekt z zacisznym zielonym dziedzińcem i pokojami umeblowanymi w tradycyjnym jemeńskim stylu. Bez wątpienia zachwyci Was od pierwszych chwil i stanowić będzie miłą odskocznię od typowych kurortów. 

Jedzenie

Na Sokotrze w zasadzie nie konsumuje się żywności prosto z fabryki. Podstawą diety są tu ryby z codziennych połowów, które podaje się z lokalnym ryżem lub płaskim jemeńskim chlebkiem. Wasz przewodnik każdego dnia na plaży urządzi Wam grilla, więc zapewne najświeższą (i najlepszą!) rybę jaką kiedykolwiek jedliście macie gwarantowaną. 

Cena zawiera:

  • Przeloty Warszawa - Jemen - Warszawa ze wszystkimi opłatami.
  • Odbiór z lotniska w Sanie.
  • 2 noclegi w stolicy Jemenu - Sanie (ze śniadaniem).
  • Przelot wewnętrzny Sana - Sokotra - Sana.
  • Tygodniowy program „all inclusive” na Sokotrze: 7 noclegów w hotelu i w namiotach, jeep z kierowcą, doświadczony anglojęzyczny przewodnik, wszystkie posiłki, woda i napoje, wstępy do rezerwatów, lokalni przewodnicy. 
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Obiadów i kolacji w Sanie.
  • Napiwków.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!