pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Plaże Goa i majestatyczny Radżastan

Indie
go!
Od 6400 zł

Orgia rozmaitych krajobrazów, kolorów, dźwięków, zapachów i smaków w Radżastanie, a do tego relaks na rajskich plażach Goa.

Radżastan to atak na wszystkie zmysły jednocześnie: kolorowe sari, marmurowe pałace, Taj Mahal i krowy na ulicach przyprawią Was o niemały zawrót głowy. Brzęczące bransolety na nogach Hindusek i bollywódzka muzyka sprawią, że nie będziecie wiedzieć, w którą stronę się zwrócić. Do tego zapach przypraw, potraw i herbaty masala unosi się w powietrzu, tworząc mieszankę aromatów, których nie da się zapomnieć. Po tygodniu odkrywania prawdziwych Indii, zapraszamy do bambusowego bungalowu na rajskim Goa, gdzie w cieniu palm kokosowych będziecie mogli kontemplować bezkres Oceanu Indyjskiego.

 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce   kropla kropla kropla kropla kropla   słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski do Delhi z przesiadką w Europie.

2-3

Delhi

Mapa Impreza Zabytki

Prywatny kierowca, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały pobyt tutaj zabierze Was z lotniska do hotelu w centrum Delhi. Od stuleci jest to serce subkontynentu, a spuścizna architektoniczna i kulturowa budzi ogromny podziw. Oprócz najważniejszych zabytków z Waszym prywatnym przewodnikiem zwiedzicie także najciekawsze zakamarki miasta i wybierzecie się na przejażdżkę rikszą wąskimi alejkami starego miasta.

4

Agra - Taj Mahal

Mapa Zabytki

Agra to miasto legenda. Już w XV wieku było centrum sztuki, kultury i nauki. Światową sławę zdobyło jednak dzięki Taj Mahal, które nawet najbardziej sceptycznym zapiera dech w piersiach. Również historia tego niesamowitego obiektu jest nieprzeciętna. Mauzoleum dla ukochanej żony cesarza Indii było budowane przez 20 tys. robotników, którzy gromadą złożoną z tysiąca słoni zwozili marmur z oddalonych o trzysta kilometrów kamieniołomów. Rezultat ich pracy i ucieleśnienie wielkiej miłości do dziś zachwyca miliony turystów z całego świata.

5-6

Jaipur - Różowe Miasto

Mapa Zabytki

Kierowca zabierze Was do leżącej na pustyni stolicy Radżastanu, Jaipuru. Po drodze zwiedzicie Fatehpur Sikri, pustynne opuszczone miasto z czerwonego piaskowca. Ze względu na niespotykaną obfitość pałaców, świątyń i rezydencji z różowego piaskowca i marmuru, Jaipur nazwano różowym miastem. Zobaczycie tu wizytówkę miasta, jaką jest Hawa Mahal – Pałac Wiatrów, z którego rzeźbionych balkonów damy dworu mogły obserwować świat zewnętrzny oraz zaskakujące Obserwatorium Astronomiczne. Odwiedzicie również Amber, starą stolicę Radżastanu, gdzie na grzbiecie słonia wjedziecie na samą górę starożytnego Fortu.Amber. 

7

Przelot na Goa

 

Przelot na Goa.

7-13

Rajskie Goa

Leżak Mapa Impreza Zabytki Snorkeling

Goa jest miejscem specjalnym. Nie tylko dzięki pięknym plażom omywanym przez wody Morza Arabskiego i palmom kokosowym, które dają upragniony w upale cień. W kwestii kultury Goa jest całkiem inne niż pozostała część Indii. Do niedawna była to kolonia portugalska i iberyjskie wpływy obecne są tu w architekturze, kuchni, a także miłości do zabawy.

Jeśli nie chcesz zwiedzać portugalskich kościołów, Goa to również idealne miejsce na relaks w cieniu palm na plaży, grę w plażową siatkówkę, plażowe imprezy, smakowanie tygrysich krewetek w licznych knajpkach, a przede wszystkim na kontemplację zachodów słońca nad Morzem Arabskim.

14-15

Wylot

 

Wylot z Goa do Polski przez Delhi i jedno z miast europejskich.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Delhi i Radżastan

W hotelach w Delhi, Jaipurze i Agrze stawiamy na funkcjonalność, czyste pokoiki i atrakcyjną lokalizację. Ze względu na to, że całe dnie spędza się na zwiedzaniu, nie oferujemy tu szczególnie luksusowych hoteli, a czyste, schludne i eleganckie hoteliki, w których można dobrze wypocząć, znajdując się jednocześnie w samym centrum akcji, w pobliżu lokalnych restauracyjek oraz innych atrakcji.

Goa

Długo by wymieniać wszelkie zalety tego miejsca. Czarujący hotel składa się z kilkunastu kameralnych eko-bungalowów w indyjskim stylu, które znajdują się w soczyście zielonych ogrodach, dosłownie dwie minuty od plaży. Będziecie więc wystarczająco blisko barów i restauracyjek przy plaży, jednak nie na tyle, aby cokolwiek zakłócało Wasz spokój. W tym otoczeniu gwarantujemy Wam ciszę i niezmącony niczym rajski wypoczynek. Szczególnie godna polecenia jest hotelowa restauracja. Wszystkie potrawy w tym miejscu przygotowuje się ze świeżych, lokalnych produktów. Hotel ma własną hodowlę kurczaków oraz uprawę ryżu, dlatego goście dokładnie wiedzą, co dostają na talerzu. W restauracji przygotowuje się nawet dżem z owoców mango z własnych drzewek!

Jedzenie

Strefa jedzenia w Indiach to niezliczone smaki, zapachy i kolory. Każdy posiłek jest tu przygodą i odkryciem nowych doznań smakowych i aromatycznych, o jakich nie mieliście pojęcia. Koniecznie musicie spróbować thali, czyli zestawu kilkunastu dań podawanych w malutkich miseczkach (dokładki za darmo!), dosy - ogromnego cieniutkiego naleśnika z pikantnymi ziemniakami oraz tandoori - mięsa marynowanego w niezliczonych przyprawach i pieczonego w glinianym piecu. Dokładny przewodnik po kuchni Indii znajdziecie w Escape Booku, który wręczymy Wam przed podróżą.

Cena zawiera:

  • Przelot Polska - Delhi - Polska.
  • Tydzień zwiedzania Radżastanu prywatnym samochodem z prywatnym kierowcą/przewodnikiem, który odbierze Was z lotniska w Delhi i będzie z Wami aż do wylotu na Goa.
  • Przelot Delhi-Goa-Delhi.
  • Taxi z lotniska w Goa do hotelu.
  • Noclegi: 2 noce w Delhi, 1 noc w Agrze, 2 noce w Jaipurze, 6 nocy na Goa.
  • Śniadania.
  • Bilety wstępu podczas tygodniowego zwiedzania.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Jedzenia (dostępne w Indiach na każdym kroku i naprawdę tanie).

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!