pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

20 dni

Plażowo po trzech rajskich wysepkach

Fiji
go!
Od 11300 zł

Delikatny piasek o konsystencji mąki, nieziemsko turkusowa woda i wprost spektakularne zachody słońca. Wszystko to, a nawet więcej czeka na Fiji!

Ponad trzysta wysp z alabastrowymi plażami, bezchmurnym niebem, kolorowymi rybkami, które pływają wdzięcznie wśród rafy koralowej - Fiji to po prostu ucieleśnienie raju na Pacyfiku. Większość odwiedzających od pierwszego wejrzenia zakochuje się w miejscu, gdzie cuda natury są na porządku dziennym. O zawrót głowy może przyprawić konieczność podjęcia decyzji, którą z kilkuset dostępnych wysepek wybrać. My zapraszamy do odwiedzenia naszych trzech perełek.

Kiedy jechać?

        słońce słońce słońce słońce słońce słońce    
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
20 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. W Azji kolejna zmiana samolotu i wylot do upragnionego raju.

2-3

Bula - witamy na Fiji

Leżak

Witamy na Fiji! Najbardziej uśmiechnięci i życzliwi ludzie na świecie powitają Was kwiatami i słowem bula. Włóżcie więc kapelusz, chwyćcie drinka z parasolką i odpocznijcie na słynnej plaży Wailoaloa.

3-7

Wysepka Tavewa

Leżak Nurkowanie Impreza Snorkeling Statek Windsurfing

Rano zostaniecie odebrani z hotelu i przetransportowani do portu, skąd odpłyniecie na wysepkę Tavewa. Znajduje się ona na północnym krańcu archipelagu Yasawas. Zapraszamy do tradycyjnego bure. Wasza chatka na najbliższe dni znajduje się zaraz przy cudownej plaży. Oczekiwaną romantyczną kolację na piasku pod palemką można poprzedzić nurkowaniem z rekinami, co polecamy wszystkim aktywnym. A teraz... zapomnijcie o całym świecie i odpoczywajcie beztrosko niczym dzieci!

7-11

Złote piaski zatoki Likuliku

Leżak Nurkowanie Snorkeling Statek Windsurfing

Następny raj na ziemi to wysepka Waya. Z chwilą, gdy znajdziecie się na plaży w zatoce Likuliku zaczniecie zastanawiać się, czy nie zostać tu do końca życia. Doświadczycie tutaj najlepszych warunków do nurkowania na Fiji. Wystarczy tylko wyjść z Waszej bambusowej chatki i wskoczyć do wody. Weźcie do ręki świeżego kokosa, połóżcie się w hamaku i podziwiajcie turkusową wodę, która raz za razem obmywa złocisty piasek. Tym sposobem odkryjecie prawdziwe znaczenie słowa relaks, ponieważ ta wysepka stanowi istną kwintesencję raju.

11-15

Wysepka Nanuya Balavu

Leżak Nurkowanie Snorkeling

Po śniadaniu udacie się do kolejnego raju, tym razem na wysepkę Nanuya Balavu. Idylliczne białe plaże, nieziemska kuchnia i orzeźwiające koktajle, które smakować będziecie w scenerii rodem z pocztówki sprawią, że zapamiętacie tę podróż na długo. Dla ochłody przed tropikalnym słońcem polecamy popływać z płaszczkami, przy jednoczesnym podziwianiu pod wodą wibrującej, pełnej życia rafy koralowej.

16-17

Pożegnanie Fiji

Leżak Mapa Impreza

Powrót do Denaure, pożegnalna kolacja i zakupy na lokalnym markecie. Ostatnia noc i Wasze wakacje na Fiji dobiegają końca.

17-18

Witamy w Korei... 1 noc w Seulu

Mapa Impreza Zabytki

Nocleg w Seulu, gdzie będziecie mieć możliwość zaznania koreańskiej kultury i gościnności. To tutaj skosztujecie także lokalnego kimchi. Bawcie się dobrze!

19-20

Powrót

 

Witamy w domu!

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Wysepka Tavewa

Hotelik znajduje się na magicznej wysepce Tavewa, na której bez wątpienia doświadczycie tradycyjnej gościnności jej mieszkańców. Zapewniamy, że zostaniecie wręcz rozpuszczeni przez uśmiechniętych tubylców! Spać będziecie w tradycyjnym domku bure z własną łazienką, dosłownie parę kroków od plaży i przejrzystej, turkusowej wody. Aktywnym polecić wypada snorkeling, pływanie z rekinami, a wieczorem siatkówkę i orzeźwiające drinki w barze. O nudzie nie ma mowy!

Wysepka Waya

Wasz prywatny bungalow leży w nieprawdopodobnie pięknej zatoce Likuliku, gdzie szerokie białe plaże z delikatnym zejściem do krystalicznie czytej wody stanowią najlepsze otoczenie na relaks. Będzie Wam niezwykle trudno zejść z plaży, na której odrobinę cienia zapewniają palmy czy wyjść z orzeźwiającej wody w celu zjedzenia słynnej marynowanej rybki, kokody. Wieczorem zapraszamy na film pod gwiazdami. Właśnie trafiliście do stuprocentowego fidżyjskiego raju!

Wysepka Nanuya

Unikalna lokalizacja tego cudownego miejsca pozwala na totalną ucieczkę od świata i niezmącony niczym wypoczynek. Hotel znajduje się w osłoniętej zatoce na malutkiej wysepce Nanuya Balavu, z której rozciąga się widok wprost zapierający dech w piersiach. Jeżeli chcecie, aby rankiem budził Was jedynie szum fal i śpiew ptaków, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. W ciągu dnia wypożyczcie kajak, ponurkujcie z kolorowymi rybkami, zaś wieczorem nauczcie się lokalnego tańca i weźcie udział w wyścigu krabów.

Jedzenie

Po pierwsze, na Fiji nie będziecie chodzić głodni, choćbyście byli największymi smakoszami na świecie! Przepyszne potrawy rozpieszczą bowiem każde podniebienie. Jada się tutaj głównie owoce morza oraz dania z kokosów i trzciny cukrowej. Specjalnością jest kokoda, czyli ryba podawana w kokosie z sosem limonkowym. W tutejszych kulinariach widać wpływy hinduskie, co objawia się obecnością w codziennym menu ryżu, fasoli i soczewicy. My polecamy najpopularniejsze danie, połączenie pieczonej ryby z maniokiem - cassava. Kosztujcie do woli mięs, soczystych owoców muśniętych słońcem i świeżo złowionych ryb, które piecze się na rozgrzanych kamieniach, a następnie owija w liście bananowca i podaje zgłodniałym podróżnikom. Smacznego!

Cena zawiera:

  • Przelot z Warszawy.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w Nadi, 4 na wyspie Tavewa, 4 na wyspie Waya, 4 na wyspie Nanuya Lailai, oraz 1 noc w Seulu).
  • Pełne wyżywienie - 3 razy dziennie specjały kuchni na trzech wyspach.
  • Transfery wewnętrzne na Fiji (taksówki i jachty).
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Jedzenia w Nadi (oprócz śniadań).
  • Transferów w Seulu (około 100 USD).
  • Zwiedzania i dodatkowych atrakcji (nurkowanie).

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!