pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Birmański Mistycyzm

Birma
go!
Od 7300 zł

Mistycyzm buddyjskich świątyń, magia starożytnych obyczajów, nieskażone cywilizacją piękno przyrody, tajemnice wód Jeziora Inle i relaks nad turkusowymi wodami Zatoki Bengalskiej.

Sto lat temu Rudyard Kipling pisał, że Birma to kraina inna niż jakakolwiek inna. Do dzisiaj niewiele się w tej kwestii zmieniło. Kobiety zamiast kosmetyków do makijażu wciąż używają wyciągu z kory drzewa thanaka, mężczyźni nie noszą spodni tylko tradycyjne sarongany. Cztery tysiące buddyjskich świątyń Baganu nieprzerwanie od lat fascynują, zaś mistyczne wody Jeziora Inle nadal hipnotyzują przybyszy.

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce   kropla kropla kropla kropla   słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski z przesiadką w Katarze lub Singapurze (możliwość zatrzymania się na dzień lub dwa w mieście przesiadkowym).

2-3

Yangon

Mapa Zabytki

Po przylocie kierowca zawiezie Was do hotelu. Rangun to birmański mikrokosmos w pigułce. Znajdziecie tu tysiącletnie świątynie, egzotyczne bazary ze stosami drzewa thanaka i majestatyczną brytyjską architekturę kolonialną. Do tego podziwiać będziecie jedną z najbardziej niesamowitych świątyń na świecie, wykonaną z czystego złota i obleganą przez pielgrzymów Pagodę Shwedagon. Uroki miasta pomoże odkryć Wam prywatny przodownik, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały dzień. 

4-7

Świątynie Baganu

Mapa Zabytki Statek Trekking

Widoku czterech tysięcy ulokowanych na równinie świątyń Baganu nie zapomina się nigdy, ponieważ na świecie istnieje niewiele miejsc o tak magicznej sile rażenia. Pierwszego dnia prywatny przewodnik oprowadzi Was po najbardziej mistycznych świątyniach. Drugiego dnia polecamy wynająć woźnicę i powóz zaprzężony w bawoły ($15), aby ruszyć na podbój tego, co nieznane. Moc wrażeń i zaskakujących odkryć gwarantowana!

7-10

Jezioro Inle

Leżak Mapa Impreza Zabytki Statek

Drugiego podobnego miejsca na świecie nie znajdziecie, to pewne! Mistyczne wody Inle usiane są pływającymi ogrodami i domami na palach, które należą do ludności z plemiona Intha. Gdzieniegdzie ujrzysz też szalupy rybaków posługujących się niezmiennymi od wieków metodami połowu, a wszystko to spowite będzie tajemniczą mgłą. Recepcja hotelu pomoże Wam zorganizować wycieczkę łodzią po urokliwych zakątkach jeziora.

10-14

Plaże Zatoki Bengalskiej

Leżak Mapa Nurkowanie Snorkeling

Aby nie przeciążyć Was nadmiarem wrażeń, jakie oferuje Birma, na ostanie dni podróży proponujemy relaks na cudownych plażach Morza Andamańskiego o przyjemnym w dotyku, białym piasku. Doświadczycie tu wszystkiego, czego dusza zapragnie i co pomoże wynagrodzić Wam trudy dotychczasowej podróży: wygodne bungalowy z tarasami, ryby i owoce morza prosto z wody, niekończące się łańcuchy palm kokosowych ciągnące się wzdłuż piaszczystych plaż oraz bezkres turkusowych wód Zatoki Bengalskiej, który zachwycił już niejednego podróżnika. Nie ulega wątpliwości, że zachwyci i Ciebie!

14-15

Powrót do Polski

 

Przelot do Yangon i dalszy lot do Polski.

 

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Yangon

Kameralny hotel prowadzony przez rodzinę birmańską to prawdziwa oaza ciszy i spokoju w oceanie chaosu Yangon. Do Waszej dyspozyzji będą pokoje wyposażone w piękne meble w stylu kolonialnym, a także zaciszny, tropikalny ogród, w którym zaczerpnąć można świeżego powietrza i odpocząć od upału w cieniu drzew.

Bagan

Hotel o wysokim standardzie zachwyca nie tylko jakością oferowanych pokoi i usług, ale też niezwykłym otoczeniem, w jakim się znajduje. Doświadczysz tu całego mnóstwa kojącej zieleni, rozłożystych drzew i stawów, których poranna bryza orzeźwia zaraz po przebudzeniu. Pokaźne baseny, blask świec wieczorami i niezwykła architektura dodają temu miejscu rajskiego uroku.

Jezioro Inle

Dobre warunki, czyste i wygodne pokoje to wszystko, czego nie może zabraknąć w tym hotelu. W połączeniu ze spokojem otoczenia i przyjazną obsługą gwarantuje to relaksujący pobyt.

Zatoka Bengalska

Do największych zalet tego miejsca należy przede wszystkim zachwycający widok z okna, a przy tym wygoda, która umożliwia niezakłócony niczym relaks pod palemką. Pokoje urządzone ze smakiem, sporo udogodnień i bliskość orzeźwiającej wody sprawią, że nie będziecie chcieli stąd wyjechać.

Jedzenie

Kuchnia birmańska jest odzwierciedleniem położenia między Tajlandią, Chinami i Indiami, ponieważ znajdziecie w niej wpływy kuchni każdego z sąsiadów. Podstawa kulinariów Birmy to ryż i wybór różnorakich curry czy warzyw. Nad morzem i  nad jeziorami szczególnie polecamy ryby i owoce morza.

Cena zawiera:

  • Przelot Polska - Birma - Polska.
  • Wszystkie przejazdy w Birmie (samolot, autobus, łódź).
  • Wszystkie transfery w Birmie.
  • Zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4*.
  • Śniadania.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem w Yangon i w Baganie.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PL.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Obiadów i kolacji ($1 - $3).

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

 

go!