pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

15 dni

Bhutan + Andamany

Bhutan
go!
Od 8900 zł

Obłęd krajobrazów, barw, dźwięków, zapachów i smaków w Radżastanie, mistycyzm i niedostępność Bhutanu oraz kontemplacja bezkresu oceanu na rajskich plażach Andamanów. Wybierzcie się w niezapomnianą podróż! 

Bhutan i Andmany od zawsze były jednymi z najbardziej odległych i mistycznych miejsc na Ziemi. Dopiero od niedawna zaczynają romansować ze współczesnością i pokazywać światu, co mają do zaoferowania. Po tygodniu odkrywania subkontynentu zapraszamy do bungalowu na Andamanach, gdzie w cieniu palm kokosowych będziecie mogli kontemplować bezkres Morza Andamańskiego, opalać się z orzeźwiającym drinkiem w dłoni, brać morskie kąpiele, a nawet... pływać ze słoniami, co bez wątpienia okaże się fantastycznym przeżyciem. Najpierw proponujemy Wam intensywne zwiedzanie, nasiąkanie kulturą niesamowitych miejsc, zbieranie ekstremalnych doświadczeń w zapomnianej części świata, a następnie relaks w idyllicznych okolicach pełnych słońca i egzotyki. 

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce kropla kropla kropla kropla kropla kropla kropla słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 dni

Plan podróży

1

Wylot z Polski

 

Wylot z Warszawy do Delhi z przesiadką w mieście europejskim. 

2-4

Delhi

Zabytki

Na lotnisku będzie na Was czekał przewodnik/kierowca. Zabierze Was z lotniska do hotelu w centrum Delhi i umówi się z Wami, kiedy będziecie chcieli ruszyć z nim na podbój miasta. Delhi od stuleci to serce subkontynentu, spuścizna architektoniczna i kulturowa zapierająca dech w piersiach. Oprócz najważniejszych zabytków prywatny przewodnik pokaże Wam najciekawsze zakamarki miasta i zabierze na przejażdżkę rikszą wąskimi alejkami starego miasta.

Ostatniego dnia pobytu w Delhi pojedziecie z kierowcą na lotnisko, skąd odlecicie do Bagdogry, w Bengalu Zachodnim, gdzie spędzicie noc przed lotem do Bhutanu i będziecie mieli okazję poznać kolejne, fascynujące miejsce. 

5-8

Bhutan

Zabytki Trekking

Po śniadaniu kierowca odwiezie Was na lotnisko w Bagdogrze, skąd odlecicie do Bhutanu. Na lotnisku w Bhutanie przywita Was Bhutańczyk, który przez najbliższe cztery dni będzie starał się odsłonić Wam tajemnice, jakie skrywa jego kraj. Bhutan jest najbardziej tajemniczym i odizolowanym państwem na świecie. Do lat 60. w ogóle nie było tu dróg, szkół, telewizji, poczty ani choćby jednego samochodu. Dopiero od niedawna Bhutan otworzył się na przybyszy z zewnątrz, przyjmując co roku garstkę turystów. Plan Waszego pobytu w Bhutanie można indywidualnie ustalić na miejscu z przewodnikiem. Najbardziej polecamy klasztory, świątynie, zapierające dech w piersiach panoramy Himalajów i ośrodki rękodzielnictwa. 

Ostatniego dnia pobytu w Królestwie Bhutanu przewodnik pożegna się z Wami na lotnisku przed Waszą podróżą do Madrasu, stolicy południowoindyjskiego stanu Tamil Nadu, skąd nazajutrz odlecicie na Andamany.

9-14

Andamany

Leżak Mapa Nurkowanie Snorkeling Statek Surfing

Kierowca zawiezie Was z hotelu w Madrasie na lotnisko, skąd odlecicie do Port Blair na Andamanach. Po przylocie nasz przedstawiciel przetransportuje Was na wyspę Havelock.

Rząd indyjski dopiero kilka lat temu zdecydował się zezwolić turystom zagranicznym wjeżdzać na wyspy. Przez całe dekady były one praktycznie niedostępne dla przybyszy z zewnątrz. Oprócz naturalnego piękna Andamany oferują możliowść pływania ze słoniami, a poszukiwaczom przygód poznanie plemion zamieszkujących wyspy. Oczywiście nie zabraknie Wam w tym miejscu rozległych plaż, krystaliczniej czystej wody i totalnego relaksu. 

14-15

Powrót

 

Transfer na lotnisko w Port Blair, lot do Madrasu i dalej do Warszawy.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Delhi

W Delhi stawiamy na funkcjonalność, czystość i lokalizację. Ze względu na to, że całe dnie spędza się na zwiedzaniu, nie oferujemy tu luksusowych hoteli, ale czyste, eleganckie 3-gwiazdkowe hoteliki, gdzie można dobrze wypocząć w samym centrum akcji, blisko lokalnych restauracji oraz innych atrakcji. 

Bhutan

W Bhutanie proponujemy wygodne 2-3-gwiazdkowe hotele w stylu lokalnym. Zgodnie z tą lokalną stylistyką hotele wykonane są z kamienia i drewna, zaś pokoje wykończone są drewnem.

Wyspy Andamańskie

Hotelik ten okaże się dokładnie taki, jak Wasz ostatni wakacyjny przystanek: rajski, relaksujący i niczym z najpiękniejszej bajki! Do licznych plusów tego miejsca należy chociażby lokalizacja, ponieważ kompleks znajduje się zaraz przy plaży, a także niedaleko centrum nurkowania. 

Jedzenie

INDIE: Jedzenie w Indiach to niezliczone smaki, zapachy i kolory. Każdy posiłek jest tu przygodą i odkryciem nowych doznań smakowych oraz aromatów, o jakich nie mieliście pojęcia. Koniecznie musicie spróbować thali, czyli zestawu kilkunastu dań podawanych w malutkich miseczkach (dokładki za darmo!), dosy - ogromnego cieniutkiego naleśnika z pikantnymi ziemniakami oraz tandoori - mięsa marynowanego w niezliczonych przyprawach i pieczonego w glinianym piecu. Dokładny przewodnik po kuchni Indii znajdziecie w Escape Booku, który wręczymy Wam przed podróżą.

BHUTAN: Zróżnicowanie etniczne bhutańskiej ludności wpływa również na narodową kuchnię. Na terenie kraju w ogromnych ilościach jada się czerwony ryż doprawiony szafranem. Ryż stanowi jedynie bazę, którą wzbogacają dodatki, jak chociażby rozmaite warzywa i owoce, np. grzyby, szparagi czy brzoskwinie. Oprócz ryżu spożywa się również grykę i kukurydzę. Do niezwykle popularnych składników bhutańskich kulinariów należą również: suszone mięso, sery, soczewica, a także papryczka chili. Europejczyków zaskoczyć może upodobanie ludności Bhutanu do liści paproci, bambusa czy suszonych alg. Z mięs jada się wołowinę, wieprzowinę, baraninę oraz drób. Bhutańczycy lubują się również w warzywach suszonych z dodatkiem chili.

Podróż ta to więc nie tylko wrażenia związane ze zwiedzaniem wyjątkowych miejsc czy relaks na rajskich plażach, ale też przede wszystkim ogromna przygoda kulinarna! Migiem zapomnicie o kotlecie z ziemniaczkami i dacie się ponieść tutejszym smakom i aromatom, o jakich w Polsce nam się nie śniło. 

Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa – Delhi, Madras – Warszawa.
 • Przelot Delhi – Bagdogra – Bhutan.
 • Przelot Bhutan – Bagdogra – Madras – Andamany.
 • Przelot Andamany – Madras.
 • Wszystkie transfery prywatnym samochodem, na Anadamanach łodzią.
 • 2 dni zwiedzania Delhi samochodem z prywatnym kierowcą/przewodnikiem.
 • 4 dni w Bhutanie z prywatnym kierowcą, przewodnikiem i programem zwiedzania.
 • Noclegi: 2 noce w Delhi, 1 w Siliguri (Bengal Zachodni), 3 w Bhutanie, 1 w Madrasie, 5 na Andamanach.
 • Śniadania.
 • Pełne wyżywienie podczas pobytu w Bhutanie.
 • Zaproszenie i wizę do Bhutanu.
 • Ubezpieczenie KL30.000EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
 • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie napisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

 • Obiadów i kolacji - jedzenie w Indiach dostępne jest na każdym rogu i jest bardzo tanie.
 • Wizy do Indii (232zł).

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!