pl en
facebook youtube skype instagram
planet escape

18 dni

Złote Wybrzeże Pacyfiku

Australia
go!
Od 10400 zł

Państwo, wyspa, kontynent o różnorodności zapierającej dech w piersiach! Najpiękniejsze plaże świata, kosmopolityczne miasta, kangury, pustynie, rafy koralowe i słynna opera w Sydney.

Trasa z Sydney do Brisbane to Australia w pigułce w najlepszym wydaniu. W kosmopolitycznym Sydney, położonym w jednym z najpiękniejszych naturalnych portów świata, znajdziecie trzy australijskie ikony: Harbour Bridge, Operę Sydney i Plażę Bondi. Na wybrzeżu będziecie mieli do wyboru wymarzone plaże - od miejskiego szyku po rajską dzicz, zaś Brisbane będzie Waszymi wrotami do raf koralowych, buszu, misiów koala i subtropikalnej Australii. Nauczycie się surfować, ponurkujecie oglądając największą rafę koralową, zobaczycie zachody słońca tak zachwycające, że aż trudne do opisania. Wszystko to w państwie Aborygenów - Australii.

Kiedy jechać?

słońce słońce słońce słońce słońce kropla kropla kropla słońce słońce słońce słońce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
18 dni

Plan podróży

1

Wylot

 

Wylot z Polski do Krainy Kangurów.

2-6

Poznawanie Sydney

Leżak Mapa Impreza Zabytki Statek Surfing

Już na lotnisku odbierzecie samochód, dzięki któremu podczas wyprawy będziecie całkowicie niezależni. Z łatwością traficie więc na najpiękniejsze australijskie plaże, gdzie autobusy nie docierają, a przywitanie się po drodze z uroczymi kangurami nie będzie żadnym problemem.

Rozpoczniecie od miasta-ikony, Sydney. Jeśli kochasz miejski szyk, przyrodę, piękne plaże, ciała wysmagane słońcem i wiatrem - gwarantujemy, że nie będziesz chciał stąd wyjeżdżać. Ranki możesz spędzić surfując przy niesamowitych plażach w samym centrum miasta, podczas lunchu zajadać najświeższe owoce morza w knajpkach z widokiem na rozległy ocean, a  popołudnia spędzać na wycieczkach po światowej klasy muzeach i sklepach. Oprócz nocnego kosztowania drinków w kosmopolitycznym centrum, polecamy przeznaczyć wieczory na oglądanie zachodów słońca na dzikich plażach przedmieść Sydney.

7-9

Przejazd do Port Macquarie

Leżak Mapa Impreza Statek Surfing Trekking Windsurfing

Przejazd wzdłuż wybrzeża południowego Pacyfiku do Port Macquarie. Po drodze podziwiać będziecie nie tylko rajskie plaże, ale i Parki Narodowe oraz Rezerwaty Aborygenów.

W samym Port Macquarie, oprócz niesamowitych plaż, gdzie dżungla spotyka się z oceanem, zapraszamy do Szpitala Misiów Koala i na wyprawę z aborygeńskim przewodnikiem po ostatnich przybrzeżnych dżunglach Australii.

9-12

Coffs Harbour

Leżak Mapa Impreza Zabytki Snorkeling Statek Surfing Trekking

Po następnych 160 km jazdy wzdłuż urokliwego wybrzeża Pacyfiku dotrzecie do Coffs Harbour, będącego centrum aktywnego wypoczynku w tej części Australii. Pacyfik dostarcza niezliczonych inspiracji i możliwości zagospodarowania wolnego czasu! Można tutaj pływać w kanu na rzece w centrum miasta, nurkować w niesamowitym Morskim Parku Samotnych Wysp lub po prostu wynająć kajak. Szczególnie polecamy to miejsce amatorom żeglowania.

Wieczorami proponujemy odpoczynek w hotelowym basenie z widokiem na zachód słońca bądź urządzenie barbecue na plaży.

12-15

Kultowe Byron Bay

Leżak Impreza Surfing

Dwie godziny przyjemnej jazdy wzdłuż oceanu wystarczą, abyście dotarli do kultowego miasteczka Byron Bay, czyli australijskiej stolicy alternatywnego stylu życia. Unikalna atmosfera, balsamiczna, kojąca zmysły pogoda i charyzma mieszkańców często doprowadzają do tego, że planowane trzy dni w Byron Bay przeradzają się w tydzień, a nawet miesiąc. Dodajcie do tego wspaniałe plaże, nieprawdopodobnie dobre warunki do surfingu i pyszną kuchnię, a my z ogromną przyjemnością przebukujemy Wam bilety na termin w następnym tygodniu.

15-17

Odkrywanie Brisbane

Leżak Mapa Impreza Zabytki Statek

Brisbane to stolica subtropikalnej Australii. W cieniu zapierających dech w piersiach wieżowców i budynków o znaczeniu historycznym, Brisbańczycy, którzy lubują się w aktywnym wypoczynku, pływają na kajakach, wspinają się na skały, biegają, surfują w oceanie lub relaksują się na plażach pełnych palm. Proponujemy dołączyć do nich i poczuć, czym jest prawdziwa przyjemność płynąca z miejsko-plażowego życia.

18

Powrót

 

Powrót z Brisbane do Polski.

 

Powyższy program jest przykładowy. Dla każdego klienta tworzymy unikalną ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, dobierając optymalną plażę, hotel, aktywność i długość wyjazdu.

Hotele

Hotele w czasie objazdu

Wszystkie miejsca są sprawdzone, czyste, a przede wszystkim położone w nieprawdopodobnie pięknym otoczeniu. Większość z nich posiada różne udogodnienia, jak chociażby basen, siłownię czy wi-fi. Personel zawsze służy pomocą i przyjazną radą, a także w razie potrzeby udziela niezbędnych informacji. Przy każdym hotelu znajduje się parking, więc nie będziecie musieli martwić się o to, gdzie zostawić samochód.

Jedzenie

Australijska kuchnia jest wszystkim tym, co w kulinariach najsmaczniejsze. W kraju wielkości USA, z liczbą ludności równą połowie mieszkańców Polski i z występującymi tu wszystkimi strefami klimatycznymi, najlepsze i najświeższe produkty przez cały rok to absolutny standard. Na nowo odkryjesz smak wołowiny i jagnięciny, ponieważ australijskie mięsa wręcz rozpływają się w ustach. Tysiące kilometrów wybrzeża dają gwarancję, że świeże i przepyszne owoce morza są w zasięgu Twojej ręki. Do tego dodać tylko soczyste, skąpane w słońcu warzywa i owoce, a nagle okaże się, że jedzenie w Australii zaraz po przyjeździe stanie się Waszym numerem jeden.

Cena zawiera:

  • Przelot Warszawa - Sydney, Brisbane - Warszawa ze wszystkimi podatkami.
  • Wynajem samochodu na cały okres pobytu.
  • Noclegi -  4 noce w Sydney, 3 noce w Port Macquarie, 3 noce w Coffs Harbour, 3 noce w Byron Bay, 2 noce w Brisbane.
  • Śniadania.
  • Ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.
  • Escape Box - zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety, vouchery i niespodziankę.

Cena nie zawiera:

  • Jedzenia (poza śniadaniami).
  • Paliwa.
  • Zwiedzania.

 

Podana wyżej cena jest jedynie orientacyjna. Jej lwią część stanowią koszty biletu lotniczego, a te zmieniają się z tygodnia na tydzień.

go!